Andžejs Lebjedevs atkal otrais Eiropas čempionātā

[05.08.2017]

Latvijas vadošais spīdveja braucējs Andžejs Ļebedevs sestdien Halstavīkas trekā Zviedrijā, nopelnot 13 punktus, izcīnīja otro vietu Eiropas čempionāta priekšpēdējā, trešajā, finālposmā, palielinot pārsvaru sezonas kopvērtējumā.

Ļebedevs bija trešais pirmajā posmā, nākamajā etapā jūlija vidū izcīnīja otro vietu, bet sestdien viņam izdevās atkārtot panākumu, ko nevienam Latvijas sportistam šāda mēroga sacensībās nebija izdevies sasniegt.

Вацлав Милики

Trešajā posmā Ļebedevs vispirms piecos braucienos izcīnīja trīs uzvaras, reizi bija otrais, bet vienā braucienā palika pēdējais.

Finālbraucienā viņš asā cīņā piekāpās čeham Vāclavam Milīkam (uz foto), kāpjot uz goda pjedestāla otrā augstākā pakāpiena, trešais finišēja Andrēass Junsons, bet ar ceturto vietu samierinājās vēl viens zviedrs Jākobs Tursels.

Kopvērtējumā daugavpilietim tagad ir 38 punkti, bet četrus punktus viņam zaudē Milīks, kamēr vēl divi punkti mazāk ir Junsonam un krievam Artjomam Lagutam.

Zīmīgi, ka Ļebedevam kvalifikācijas sacensībās neizdevās izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālposmiem, taču viņš saņēma īpašo ielūgumu jeb «wild card». Viņš īpašo ielūgumu startam Vecā kontinenta meistarsacīkšu finālposmos ieguvis otro gadu pēc kārtas, pērn šo sacensību četru finālposmu summā kopvērtējumā izcīnot devīto vietu.

Šogad Eiropas čempionātā plānotas četras finālsacensības. Sezona 16.septembrī noslēgsies Polijas trasē Ļubļinā.