Indija apsteidza Ķīnu pēc pārdotā motociklu skaita

[04.06.2017]

Kurā valstī ir vislielākais motociklu tirgus? Vairākus gadus Ķīna aizņēma vadošu pozīciju, bet šobrīd akcents novirzījās Indijas pusē, jo tieši šīs valsts pārņēma līdera pozīciju attiecībā pret pārdotu divriteņa transportlīdzekļu skaitu. Cik liels ir Indiešu mototirgus? Visi ražotāji kopumā pārod vairāk nekā 17,7 miljonu motociklu gadā vai vairāk par 48 000 motociklu dienā. Piemēram, pagājušajā gadā Ķīniešu tirgū tika pārdoti apmēram 16,8 miljonu motociklu.  

Pēdējo 7 gadu laikā indiešu mototirgus ātri attīstās un par šo periodu pieauga vairāk nekā par 32 procentiem, kā arī ir vērts atzīmēt indiešu ražošanas jomas attīstību un arī transportlīdzekļu kopumā. Ražotāji atzīmē arī nelielu mašīnas pārdošanas pieaugumu, tomēr komerctransporta un trīsriteņu transportlīdzekļu pārdošanas ir diezgan statiskas. Faktiski, apmēram 80 procenti no visiem transportlīdzekļiem Indijas ceļos ir motocikli vai skuteri!

Kāpēc indiešu mototirgus tika ātri attīstās? Eksistēt vairāki cēloņi:

1) Uz ceļiem jo vairāk paradās sievietes;

2) ceļu infrastruktūras attīstība.

Bet kā ir Ķīnā? Šīs valsts ja pārdzīvojusi divriteņa transportlīdzekļa bums un attīstās uz soli pa priekšu Indijai. 2016. gadā divriteņu transportlīdzekļu pārdošanas Ķīnā samazinājās uz 11 procentiem. Salīdzinot statistiku ar 2015.gadu – Ķīnas pilsoni jo biežāk izvēlas mašīnas iegādi, nevis motocikla/skutera, jo kopumā valsts pakāpeniski kļūst bagātāks, mainās arī pilsoņu prioritātes.

2009.gadā Ķīnā bija pārdots vairāk par 19 miljoniem motociklu, bet tagad šīs cipars ir mazāks par 17 miljoniem un visdrīzāk tas turpinās samazināties... Kādu pīķi sasniegs indiešu mototirgus? Laiks radīs!

 
Radīt:

But autoriem
ASHBURN +35°C.
LV
Pasākumi
UA-90270640-1