MotoGP ievieš pārbaudi uz alkoholu

[26.04.2017]
MotoGP čempionāts neizbēgami attīstās, kas noved pie stingrākiem disciplināriem noteikumiem. Pavisam drīz premjer klasē sāks pārbaudīt braucējus uz alkohola līmeņa saturu asinīs. Poddokā paradīsies jauns jēdziens “iepūst trubiņā”, pārbaudes tiks veiktas nejaušā kārtībā.
 
Kopš 2004.gadu alkoholisko dzērienu lietošana MotoGP poddokā ir aizliegta. Pēc 13 gadus ilga laika posma FIM federācija atjaunoja medicīnisko kodeksu un papildināja to ar protokolu par alkohola pārbaudi reibuma stāvokļa noteikšanai. Sezonas laikā FIM stjuarti, kā arī gadījumā ar pārbaudi uz narkotiskām vielām, nejaušā kārtībā izvelēsies trīs pilotus dažādos sezona posmos un ti būs spiesti veikt obligāto pārbaudi uz alkoholu.
 
Dorna Sports būs tiesīgs uzlikt sodu tiem braucējiem, kuriem alkohola koncentrācija būs lielāka par 0.10 gr./l vai vairāk. Maksimālais disciplinārais sods būs 18.mēnešus gara diskvalifikācija.
Cal Kratchlou ir visaktīvākais atbalstītājs, čempionāta braucēju pārbaudei uz alkohola koncentrāciju asinīs.
 
“Es daudz runāju par dopinga kontroli mūsu sportā un domāju, ka tas nav pietiekošs. Viņiem nevajadzētu izvēlēties tikai trīs braucējus pārbaudei, bet vienkārši pārbaudīt visus, lai būtu sistēma”, - pateica Cal. – “Ir nepieciešams pārbaudīt visus pilotus, arī WSBK, MotoGP, WS
Radīt:

But autoriem
ASHBURN +16°C.
LV
Pasākumi
UA-90270640-1