Motocikla vadītāja tiesības Latvijā

[28.02.2017]
Kategorijas:
A1 kategorijas tiesības.
 
A1 – zemākā motociklu kategorija, ar dzinēja jaudas ierobežojumu 11 kilovati un motora apjomu 125 kubikcentimetri.
Mācību motociklam jābūt ar motora apjomu 75 – 125 kubikcentimetri.
Tiesības var kārtot persona ne jaunāka par 16 gadiem. Par tiesībām var sākt interesēties un mācīties no 15,5 gadiem.
Lai saņemtu vadītāja apliecību vispirms ir sekmīgi jānokārto braukšanas un teorijas eksāmens autoskolā. Pie braukšanas eksāmena pielaiž tikai tad, kad ir nokārtots eksāmens teorijā. Eksāmens teorijā – 30 jautājumi un ne vairāk kā trīs kļūdas. Braukšanas eksāmens jānokārto ne vēlāk par 6 mēnešiem pēc teorijas eksāmena nokārtošanas.
Eksāmens sastāv no divām daļām: pirmajā daļā jūs izpildāt uzdevumus laukumā, otrajā – stāvlaukumā un uz ceļiem. Otrā daļa ilgst aptuveni 35 minūtes.
 
A2 kategorijas tiesības.
 
A2 – motociklu kategorija, kuru dzinēja jauda ir 25 kilovati jeb specjauda 0,16 kv/kg.
Braukšana mācību un eksāmena laikā notiek uz motocikla ar jaudu 15 – 25 kilovati.
Lai saņemtu A2 tiesības personai ir jābūt ne jaunākai par 18 gadiem. Iespējams, ka uz to brīdi ir jau citas kategorijas vadītāja apliecība. Tas nav obligāti, bet ir vēlams. Mācīties var sākt no 17,5 gadiem.
Eksāmena secība ir tieši tāda pati kā A1 kategorijas eksāmenā. Ja kandidātam jau ir A1 kategorijas tiesības, tad viņš kārto tikai eksāmena otro daļu.
Kad ir pagājuši divi gadi no vadītāja apliecības izsniegšanas dienas, tad var nomainīt vadītāja apliecību pret jaunu, kurā ir atļauts vadīt motociklus bez jaudas ierobežojuma.
 
A kategorijas tiesības.
 
Ar A kategorijas tiesībām jūs varat vadīt visus motociklus, bez jaudas un motora darba tilpuma ierobežojuma. Jums ir tiesības vadīt arī sniega motociklus.
Lai saņemtu A kategorijas tiesības personai ir jābūt vismaz 24 gadu vecai. Mācīties var sākt no 18 gadu vecuma.
Šajā kategorijā ir arī izņēmumi. A kategorijas vadītāja apliecību var iegūt persona, kura ir sasniegusi 20 gadu vecumu un kurai ir vismaz divi gadi A2 kategorijas vadītāja apliecība.
Pirms CSDD eksāmena kārtošanas jāuzrāda derīga medicīniskā izziņa un pirmās palīdzības kursu beigšanas apliecība. Tas attiecas uz visu A kategorijas veidu eksāmeniem.  
 
Radīt:

But autoriem
ASHBURN +35°C.
LV
Pasākumi
UA-90270640-1