Astotnieks. «Pirmie soļi ar motociklu ». 1. daļa

[24.03.2017]
Katram cilvēkam, kurš grib „sadraudzēties” ar motocikliem ir aktuāls jautājums, kā ir jāizpilda „Astotnieku”.
 
Un lieta  nav tikai CSDD eksāmena kārtošanā. „Astotnieks” ir pamats, bez kura vispār nav vēlams parādīties uz ceļa.  Jūsu bērnībā taču nebija vien tā, ka uzreiz sākat skriet? Sākumā Jūs spērāt pirmo soli, pēc tam iemācījaties spert jau dažus, pēc tam sākāt mierīgi iet, un tikai tad- skriet, vai ne?
 
Ar motocikliem ir tas pats. „Astotnieks” ir savā veidā  „pirmie soļi”
 
Un tomēr, ka ir jāizpilda „Astotnieku”?
 
  • Jebkurš sareždīts uzdevums ir mazāku uzdevumu kopums. Pirmkārt, ir jāiegūst  sākotnējas „sazināšanās” ar motociklu iemaņas, it īpaši:
  • Jāprot sākt kustību
  • Jāprot braukt pa taisni
  • Jāprot pavērsties
  • Jāprot apstāties tā, lai dzinējs nepārstātu darbīboties (Astotnieka izpildīšanai pietiks ar aizmugurējās bremzes izmantošanu)
Tālāk sākas nedaudz grūtākā motocikla vadības tehnika. Lai to apgūt ir jāpilda daži vingrinājumi.
 
Vingrinājums №1
 
Pēc kustības uzsākšanas ir, pirmkārt, jāsaspiedz pietiekamo ātrumu lai motocikls bez papildus kāju palīdzības var turēt līdzsvaru. Turpiniet kustību. Gadījumā, ja Jūs vēlēsities samazināt ātrumu, veiciet to ar aizmugurējo bremzi. Jūsu galvenais uzdevums ir nekāda gadījumā nemest gāzi nost. Ja  vēlaties paātrināties, vienkārši lēni nolaidiet bremzi. Turpiniet līdz beigsies taisnais ceļš. Tad apstājieties, atpūtieties un sācet no jauna. Jums ir obligāti jāfiksē gāze.
Piezīme: ja pārcensties darbojoties ar brebzi, dzinējs apstāsies. Esiet uzmanīgi un gatavi ķert motociklu ar kājām. Būtu nepatīkami to apgāzt, vai ne? 
 
Turpiniet vingrināties kamēr nesapratīsiet, ka braukšanas gaitā droši spējiāt tūrēt gāzi vienā stāvoklī. Momentā, kad sapratīsiet, ka esat pārliecināti par savam darbībam, varat pāriet uz nākamo
vingrinājumu.
 
Vingrinājums №2. 
 
Dariet to pašu, kopirmajā vingrinājumā, bet centieties pagriezties. Pat galvenais - pagriezienos ātrumu drīrst tikai PALIELINĀT! Ja gribiet samazināt ātrumu, veiciet to tikai taisnā ceļas  posmā. Nosviežot gāzi motociklam pazūd stabilitāte.  Tas ir iemesls, kā dēļ ir jāiemācās veikt  „Astotnieku”, proti, macību laukumā. Kad Jūs iebrauksiet pilsētā, šīs prasmes esamība var palīdzēt jums izvairīties no nepatīkamām situācijām, saistītām ar pēkšņu stabilitātes zaudēšanu gāzes nosviešanas dēļ. Kādreiz šī prasme var pat izglābt jūsu dzīvi. Tikai neliciet sev par mērķi krasu pagriezienu veikšanu!
 
Radīt:

But autoriem
ASHBURN +35°C.
LV
Pasākumi
UA-90270640-1